گیاه شناسی(گیاهی-معدنی-آلی)

کم خونی

کم خونی(anemia)
خون ما مجموعه ای است از گلبولهای قرمز، سفید و پلاکت و مقدار فراوانی از پروتئین ها و املاح که و ظیفه ی رساندن اکسیژن به سلول ها و گرفتنCO2 از آن ها به عهده ی گلبول های قرمز است که در هر سی سی خون تعداد 5میلیون گلبول قرمز وجود دارد. تولید گلبول قرمز در زمان جنینی از کبد و طحال و در بزرگسالی از مغز استخوان انجام می شود که اگر به هر دلیلی تولید گلبول قرمز کم شود یا گلبول قرمز در سیر خون از بین برود، کم خونی ایجاد می شود. به دنبال کم خونی، بیمار دچار ضعف و خستگی می شود و اگر ادامه دار باشد، باعث ضعف قلب و اندام ها می شود.
شاخصی به نام هموگلوبین داریم که معادل گلبول های قرمز است. به طور نرمال در آقایان بزرگسال 14 و در خانم ها 13 است و اگر پایین بیاید کم خونی و اگر بالاتر برود، غلظت خون محسوب می شود. هموگلوبین یک پروتئین بزرگ است که داخل آن اتم آهن وجود دارد که مسوول انتقال اکسیژن است. آهن از طریق غذا وارد بدن می شود. در صورتی که تغذیه ی فرد غیرطبیعی باشد، آهن کافی در اختیار بدن قرار نگیرد، کم خونی فقر آهن محسوب می شود که در آزمایشات خون تشخیص داده می شود.
نوع دیگر کم خونی، کاهش تولید هموگلوبین در مغز استخوان است که به دلیل سرطان مغز استخوان و نارسایی اندام هایی مانند کلیه و تیروئید ایجاد می شود و یا کمبود ویتامین ها که در سوء تغذیه ها دیده می شود. ممکن است کم خونی ارثی باشد و ژن کم خونی در بدن فرد باشد، مانند تالاسمی. ممکن است کم خونی به دلیل بیماری های طحال و یا خونریزی در اندام های رحم یا معده ایجاد شود که تولید مغز استخوتن سالم است ولی در عروق تخریب صورت می گیرد.
درمان کم خونی: بر اساس تشخیص فرضا کمبود آهن به صورت فروس سولفات و شربت فروگلوبین یا آهن تزریقی یا فولیک اسید می باشد و همچنین اصلاح تغذیه. در صورت بیماری اندام ها مانند زخم معده یا خونریزی رحم، درمان اختصاصی آن اندام باید انجام شود.
طب سنتی:
علایم کم خونی: رنگ پریدگی، ضعف، خستگی زودرس، سیاهی رفتن چشم حین بلند شدن، بی حوصلگی، تیرگی دور چشم.
دلایل: آلودگی آب و هوا(سرب) خونریزی ضعیف و دنباله دار گوارشی مانند بواسیر، مصرف غذای غیرخانگی وفست فود ها، انگل های گوارشی، استفاده از ظروف آلومینیوم و تفلون، یبوست، خونریزی های شدید قائدگی.
درمان ها:
-جوانه ها علی الخصوص جوانه ی گندم و ماش
-شیره ها: شیره ی انگور، خرما ، توت و انجیر
-فالوده ی سیب: یک عدد سیب را رنده کنید به آن 2 قاشق غذاخوری عرق بیدمشک و 2 قاشق غذاخوری گلاب اضافه کنید.
-استفاده از میوه ها و سبزی های تازه، پرهیز از فریز شده ها
-جگر علی الخصوص جگر گوساله
-چهارمغز: فندق، پسته، بادام، گردو که بهتر است تازه شکسته شده باشد.
-کیاهان: گزنه، شنبلیله، ریحان، شاتره و عناب
-درمان خونریزی داخلی مانند خونریزی های گوارشی با بارهنگ
-از داروهای خونساز می توان اطریفل مقل(قرص خون) را نام برد.
نکته: حجامت به شکل سطحی و سوزنی نه تنها مضر کم خونی نیست، به دلیل تحریک خونسازی و تصفیه ی خون( دفع سرب) مفید هم می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *